BirGün: Lise öğrencilerini Erdoğan’ın açılışına götürecekler

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı açılış törenine öğrencilerin götürülmesini istediği öne sürüldü. İddiaya göre, ilçedeki 39 lisenin müdürüne gönderilen mesajda, “11 ve 12. sınıf öğrencileri ile öğretmenlerin getirin” ifadeleri yer aldı ve müdürlerin sayı bildirmesi de istendi. Bazı okul müdürleri ise duruma tepki gösterdi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Erdoğan’ın katılacağı tören için AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, yurttaşlara “Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı Bugün Güzel Mamak’ımızda ağırlıyoruz. Sn. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, Saat 15.00’te Yeşilbayır, Sağduyu Caddesi’nde Toplu Açılış Törenimiz gerçekleşecek. Tüm Mamaklı hemşerilerimiz buyursunlar” şeklinde bir SMS gönderdi.

İlçede 39 lisenin okul müdürlerine de dün bir mesaj gönderildi. Mesajda, “Cumhurbaşkanımız toplu açılış törenine geliyor. 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi bekliyoruz” denildi. Ayrıca okul müdürlerinin açılışa götüreceği öğrenci ve öğretmen sayılarını da bildirmeleri istendi.

BirGün’ün ulaştığı okul müdürleri “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün böyle bir talebi olduğunu doğruladı. Bazı okul müdürleri ise “Böyle bir şey istediler ancak biz öğrencilerimizi götürmüyoruz, doğru bulmuyoruz bu durumu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x