Xiaomi SU7 dünyanın en zor pistine çıktı! Yarışacak mı?

Çin’de büyük başarı yakalayan elektrikli araç Xiaomi SU7, şimdi de Almanya’da ‘Yeşil Cehennem’ olarak nam salmış Nürburgring pistinde hız yaparken görüntülendi. Peki amaçları ne? Almanların pistinde hız rekoru kırmak mı?

Xiaomi SU7 Nürburgring pistinde hız yaparken görüntülendi

Xiaomi SU7, Nürburgring pistinde casus fotoğrafçılar tarafından hız yaparken görüntülendi ve görünüşe göre piste özel olarak bir aerodinamik kit ile donatılmış. Aracın arka kısmında kocaman bir sabit spoiler var ve ön tamponda da dikkat çekici bir splitter bulunuyor.

Bu, Xiaomi SU7 modelinin performans odaklı bir canavara dönüştürdüğünü gösteriyor olabilir. Peki hedef ne? Söylentilere göre Porsche Taycan’ın Nürburgring pistindeki rekor süresini alt etmek istiyor olabilirler. Peki standart bir elektrikli araç, yarış otomobilleriyle rekabet edebilir mi?

Eğer Xiaomi SU7, Porsche Taycan gibi bir rekora imza atmak istiyorsa, sadece aerodinamik iyileştirmeler yetmeyebilir, daha fazla güce ihtiyaç duyacaklar. Bildiğiniz gibi, Porsche Taycan Turbo GT, tam 815 kW (1.108 beygir gücü) güce sahip ve bu canavar, Nürburgring (Nordschleife) pistini 7:07.55’te tamamladı. Xiaomi SU7 aracın şu anki en güçlü versiyonu ise 495 kW (673 beygir gücü) sunuyor. Yani, Xiaomi’nin bu rekabet için daha güçlü bir motor geliştirmesi gerekecek.

Maalesef, casus fotoğraflar SU7’nin iç mekanını net bir şekilde göstermiyor. Ancak, ağırlık azaltma amaçlı bazı değişiklikler yapılıp yapılmadığını görmek için biraz daha beklememiz gerekecek. Belki de Xiaomi, iç mekanı hafifletmek için bazı radikal adımlar atmıştır.

Xiaomi SU7 modeliyle neler yapacaklarını gerçekten merak ediyoruz. Sadece Çin’de değil, dünya genelinde büyük bir ilgi görecek gibi duruyor. Nürburgring performansı ise sabırsızlıkla bekleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Xiaomi SU7, güçlü rakiplerle baş edebilir mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x